THERMAL Štúrovo

Rekreačný komplex THERMAL Štúrovo je právom slávny aj za hranicami. Svojou kapacitou nad 10.000 návštevníkov, obnovenými bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, wellnessom, novými radmi bufetov i možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka. Na kúpalisku v meste Štúrovo nájdete 7 vonkajších a 2 kryté bazény, medzi nimi masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím na Slovensku, Lagúna s rozlohou 3800 m2. Naše bazény sú zásobované termálnou vodou z hĺbky 130 m a jej výstupná teplota dosiahne 39 °C. Táto voda je zmiešaná so studenou vodou, získanou z vlastných zdrojov na teplotu cca 30 °C. Bazén Lagúna je prvým a zároveň jediným bazénom s umelým vlnobitím na Slovensku. Bazén odovzdali návštevníkom 1. júla 2004. Vlnobitie je vytvárané mechanickými zariadeniami, ktoré sú zabudované v bazénových komorách pri strojovni. Intenzita vlnobitia je regulovaná pomocou frekvenčných meničov. Hĺbka vody sa mení od 5 cm pri vstupe do bazéna až do 150 cm. Celé stavebné dielo bolo zrealizované za 3,5 mesiace. Bazén s vlnobitím zvýšil kapacitu kúpaliska až o 5000 osôb.
Vo wellness centre, v celkovej rozlohe 900 m2 ponúkame tri bazény s termálnou vodou, vírivku s exkluzívnym výhľadom na ostrihomskú baziliku, saunový svet (parná, infra a fínska sauna), soľnú kabínu a zážitkové sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou pre dosiahnutie dokonalej relaxácie.
Termálna voda nie len vitalizuje vašu pokožku ale vďaka obsahu zdraviu prospešných minerálov má pozitívne účinky na vaše telo a myseľ.